Із сторінок минулого

Історія Палацу Розділ

Реконструкція в стилі неокласицизму (1814-1817 рр.). При сині Міхала-Юзефа Казімєжа-Северина Жевуського, старий палац Жевуських у стилі рококо частково розібрали, а на його місці звели нову будівлю у стилі неокласицизму і зберегли частину старих флігелів. Цю роботу завершили Людвіка з Жевуських та її чоловік Антоні Лянцкоронський. Результат можна побачити на літографії Пьотра Піллера.
Палац у Роздолі: від замку до архітектурного шедевра – 4 етапи будівництва цієї дивовижної пам’ятки
Почнемо з того, що першою резиденцією власників Роздолу Жевуських, ймовірно, мав бути давній замок.
Тутешній ландшафт сприяв кращій обороні. Правдоподібно, що розвиток Роздолу почався разом із будівництвом замкового комплексу, який виник у ХVII ст. через необхідність оборони від нашестя монголо-татар.

На думку дослідників, плато, де зараз розташований палацовий комплекс, використовувалося в давнину. Ймовірно, саме тут міг існувати укріплений замок Чернейовських або фільварок. Однак, ці гіпотези потребують подальших археологічних досліджень.

Перший палац Жевуських, побудований у 1740 році за проєктом архітектора Бернарда Меретина, був названий на честь другої дружини Міхала-Юзефа Жевуського – Франкопіль. Це була барокова резиденція, яка відзначалася своєю елегантністю та розкішшю. На зведення нового замку у Роздолі були запрошені як місцеві майстри, так і майстри зі Львова, які займалися оздоблювальними роботами.

Історія відновлення Палацу

Шлях до відновлення

Зараз Палац готується пережити новий етап відродження, який, без сумніву, має усі шанси увійти в історію. Над чим ми, власне, й працюємо.

Запрошуємо у Розділ стати свідками цих подій!

Раді вас бачити у гостях

Події у Палаці

РОЗДІЛЬСЬКІ КРАЇ

Тарас Нечипуренко, 1877

Ключові події в історії

Історія Палацу

Пізнаємо історію Розділля!

1814-1817 рр
1814-1817 рр
Велика реконструкція

Неокласицизм

При сині Міхала-Юзефа Казімєжа-Северина Жевуського, старий палац Жевуських у стилі рококо частково розібрали, а на його місці звели нову будівлю у стилі неокласицизму і зберегли частину старих флігелів. Цю роботу завершили Людвіка з Жевуських та її чоловік Антоні Лянцкоронський. Результат можна побачити на літографії Пьотра Піллера.
1880-1908 рр.
1880-1908 рр.
Стиль «Châteaux de la Loire»

Модернізація

Найбільша трансформація палацу відбулася за Кароля Лянцкоронського з проєктом львівського архітектора Юліана Захарієвича. Відповідно до французького неоренесансу, палац зазнав значних змін: було реконструйовано старі частини та додано нові елементи. Точний час початку будівництва невідомий, але основні роботи на «замку в Роздолі» тривали у 1880 та 1882 роках.
1900-1908 рр.
1900-1908 рр.
Четверта перебудова

Оновлення палацу

Архітектор Амон-Луї Боке перепланував територію, збудувавши закриту галерею на місці колишньої колонади. Ця галерея з'єднала палац із західним флігелем, а напівкругла башта доповнила новий образ споруди.

Головна ідея — показати приклад, що це можна робити прозоро й системно, що така ініціатива може бути й збереженням спадщини, й водночас інвестиційно-привабливим проєктом. І взагалі хочеться побудувати таку рольову модель або приклад того, як українці могли б поводитися зі спадщиною

Ганна Гаврилів
Засновниця Спадщина.UA

Ми можемо зробити музей, але кому потрібен музей, якщо в ньому не буде життя?

Ганна Гаврилів
Засновниця Спадщина.UA

Його унікальність у збереженні духу місця — аристократична культура тут переплелася із локальною пам'яттю

Ганна Гаврилів
Засновниця Спадщина.UA
Що нового?

Нові публікації

Запрошуємо до читання!

Таким чином, кожен з цих етапів відображає унікальний архітектурний стиль і потреби часу, що робить Роздільський палац справжнім скарбом культурної спадщини.



    Відновлення триває

    Майбутнє Палацу

    Таким чином, кожен з цих етапів відображає унікальний архітектурний стиль і потреби часу, що робить Роздільський палац справжнім скарбом культурної спадщини.

    Зараз Палац готується пережити новий етап відродження, який, без сумніву, має усі шанси увійти в історію. Над чим ми, власне, й працюємо. Запрошуємо у Розділ стати свідками цих подій!

    Це дослідження виконане в рамках проєкту “МАНДРИ РОЗДІЛЬСЬКІ: мережа туристичних маршрутів субрегіону Розділля”, що реалізується за підтримки Український культурний фонд

    Новини музею

    Тут можна дізнатися більше

    Наші товари

    Сувеніри на згпдку

    Обирайте мерч на пам'ять!

    Напишіть нам

    Контакти

    79000 м. Розділ

    06368741878

      Пн-Пт: 09.00‒ 18.00
      Сб-Нд: 08.00 ‒ 20.00

      Дорослий: 100 грн
      Діти та студенти безкоштовно

      Палац Жевуських-Лянцкоронських, Розділ, Львівська область, 81650
      +38063000000